Letní škola

Letní škola

V týdnu 23. – 27. srpna proběhla Letní škola. Myšlenka realizovat Letní školu vznikla kvůli nestandartnímu průběhu školního roku.

Vzhledem k protiepidemickým opatřením nebyl dostatek příležitostí k výchovně vzdělávacím akcím zážitkového charakteru, byla narušená přirozená kontinuita zrání třídních kolektivů. Rodičům žáků jsme proto nabídli „jeden týden školy navíc“. Žáci měli možnost strávit týden prázdnin ve škole, zopakovat si část učiva hravou formou a společně si aktivně prožít volný čas.

Předběžně se přihlásilo 47 žáků (27 z I. stupně a 20 z II. stupně). Zálohu složilo 31 žáků (18. z I.stupně a 13 z II.stupně). Školy se nakonec zúčastnilo 26 žáků (15 z I. stupně a 11 z II.stupně).

Program byl rozdělen do bloků. Dopolední blok se věnoval opakování školní látky, poobědový relaxačním a sebepoznávacím aktivitám, odpolední probíhal venku – výlety, pohybové hry. Dva odpolední pohybové bloky byly společné pro oba stupně dohromady. V dopoledních blocích byl kladen důraz na propojenost a aplikaci vědomostí a procvičování školních dovedností (jazyková dílna, přírodovědná dílna, čtenářská gramotnost). Odpolední aktivity byly zaměřeny na rozvoj komunikace a kooperace ve skupině, propojení učiva s každodenním životem a hledání způsobů řešení problémů.

Středeční výlet, ale také čtvrteční přespávání (I. stupeň ve škole, II. stupeň v tee-pee na Svitačce) umožnily dětem prožívat nestandartní situace, vyrovnávat se se zátěží i únavou, ale především mít společné zážitky se svými vrstevníky i s vyučujícími mimo zavedený školní řád.

Na programu se podíleli všichni vyučující i ostatní pracovníci školy. Plný stravovací režim zajistila školní jídelna.

 

Reakce rodičů i žáků byly především pozitivní.

Z děkovných dopisů:

Dobrý den,… se letní škola líbila, každý den jsme se připravovali na příští, vždy vyprávěla,co jste podnikali. Já byla ráda, že paní učitelky probírali trochu učení, protože během prázdnin nebyl moc čas a rychle utekly. Moc děkuji za vaši snahu a ochotu, připravit děti na začínající školní rok.

 

Ahoj, myslím, že jste udělali strašně moc,… přicházela spokojená, ani nepadlo slovo, že by chtěla už po o domů. Je jasné, že by to brala takhle pořád :))). Podrobnosti úplně nevím, ale klobouk dolů, co s nima vymýšlite. Počasí mohlo být ještě horší, udělali jste maximum.

 

jako rodič píšu - holky byly nadšený, jen ta cesta vodopádem se jim nelíbila, jinak to prý bylo super!!!

 

Dobrý den,….. se letni skola moc líbila.Nadseni byli z prespavani ve škole,moc se jim líbilo učení zábavnou formou a hry.

Děkuji všem organizátorům.

 

Chtěla bych vám všem, co jste letní školu připravili, velmi poděkovat. Oceňuji vaši aktivitu, vstřícnost a kreativitu, s jakou jste celý týden připravili. Škoda toho počasí, ale i přesto byl … velmi nadšený z celého týdne. Všechny aktivity ho bavily, především přespání ve škole.

Jediné, co ho trochu mrzelo bylo, že se nepřihlásilo víc kamarádů z jeho třídy, ale to vy samozřejmě nemůžete ovlivnit.

Pokud byste uvažovali o podobném letním programu příští rok, určitě by se přihlásil.

 

Vyúčtování

 

Detailní vyúčtování LŠ (paragony, faktury) je uloženo v kanceláři hospodářky školy a po předchozí domluvě je možné do něj nahlédnout.

 

Příjmy:

Zálohy 500 Kč dalo 32 žáků

z toho vráceno na zálohách 2500 Kč (omluvení žáci)

Příjmy ze záloh 13 500Kč

Doplatky 1 000 Kč dalo 26 žáků

z toho vráceno na doplatkách 1700 Kč (omluvení žáci)

Příjmy z doplatků 24 300Kč

Příjmy celkem 37 800 Kč

 

Výdaje

Strava v ŠJ 8 224 Kč

Další stravné (opékání a snídaně) 595 Kč

Výlety doprava 230 Kč

Výlety občerstvení 320 Kč

Výlety vstupné 750 Kč

Odměny 333 Kč

Trička 883 Kč

Pomůcky na dílny 917 Kč

Koloběžky 1650 Kč

Tábořiště 1700 Kč

Pronájem prostor a haly 0 Kč, zajistila škola

Antigenní testování 0 Kč, zajistila škola

Pojištění 0 Kč, zajistila škola

Drobný materiál 0 Kč, zajistila škola

Výdaje celkem 15 603 Kč

 

Zbylé finanční prostředky 22 297,- Kč byly využity na plat pedagogům zajišťujících program. Po spočítání hodin přímé práce a hodin příprav jsme došli k částce 83,- Kč/ hodinu, zisk pro školu nebyl žádný.

 

Děkujeme všem, kteří věnovali čas a energii projektu Letní školy. Všem pedagogům, kteří připravili kvalitní program a věnovali se žákům. A také všem „neviditelným“ – vedení školy za zastřešení projektu a poskytnutí zázemí, vedoucí školní jídelny za zajištění dotovaných obědů a organizaci stravování, hospodářce školy za účetnictví, kuchařkám i uklízečkám za práci navíc. Bez vaší pomoci by LŠ nemohla být realizována. Veškerou organizaci zajišťovala paní Alžběta Jalušková.

Datum vložení: 2. 9. 2021 11:05
Datum poslední aktualizace: 3. 9. 2021 14:00
Autor: Správce Webu

Základní škola

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Svátek

Svátek má Dobroslav

Státní svátky a významné dny na dnešek:

  • Světový den životního prostředí
  • Den rozvoje a vzdělávání dospělých

Zítra má svátek Norbert