Krajské finále McDonald´s Cup

Krajské finále McDonald´s Cup

Pondělní deštivé dopoledne bylo vyhrazeno kopané minižáků v poháru McDonald´s Cupu. Velkolepé krajské finále probíhalo v Liberci na sportovišti FC Slovan. Tým ZŠ Rovensko pod Troskami zde poměřil síly s nejlepšími družstvy okresů Liberec, Jablonec a Česká Lípa.

Turnaj byl zahájen za zvuků soutěžní hymny nástupem družstev. Čekal nás turnaj systémem každý s každým o délce 2x 20 minut. První utkání sehráváme se ZŠ Česká z Liberce. Dvoubrankové vedení budoucího vítěze turnaje stáhneme na 4:4 avšak v závěru rovenští inkasují a zápas končí výhrou pro soupeře.

Druhé utkání sehráváme s nejlepším celkem Českolipska se ZŠ Skalice u České Lípy, tedy školou s přibližně stejně velkou, jako je ta naše. V zápase rychle vsítíme míč do branky soupeře a zdá se, že utkání bude tentokrát v naší režii. Skaličtí však  dorovnají a utkání je dlouho vyrovnané. V půli druhého poločasu se Skaličtí dostávají do vedení 6:5. V samotném závěru Rovensko náskok stáhne a nakonec vstřelí i vítěznou branku.

Poslední poměření sil a poslední zápas celého turnaje nás čeká se Smržovkou.  Opět jde o velmi vyrovnané utkání kde se vedení přelévá od jednoho týmu ke druhému. V půli druhého poločasu prohráváme již o dva góly. Na rovenských nejlepších a nejvytíženějších hráčích je vidět únava. Navzdory tomu po rohu hlavičkou snižujeme náskok soupeře. To mladé hráče nakopne a pár minut před koncem vsítíme i poslední branku zápasu, čímž získáváme zaslouženou remízu 5:5.

Bohužel Smržovka v průběhu turnaje měla lepší gólové skóre a obsazuje druhou příčku. Rovensku náleží bronzové umístění a bramborou medaili získává Skalice u České Lípy. Vítězem se stává neporažené družstvo ZŠ Česká z Liberce.

V týmu Rovenska se představili hráči ze 4. třídy - J. Chalupa, J. Machačný, A. Pišl, A. Ryabov, N. Tarasenko, P. Vítek, z 5. třídy D. Bíma, J. Ciller, O. Kubín, T. Machačný, I. Shelepov, I. Yefremenko. Poslední dva jmenovaní byli, řekl bych, nejlepšími hráči celého turnaje. Všichni chlapci zaslouží velkou pochvalu za vzornou reprezentaci v klimaticky nepříjemných podmínkách.

Moc děkujeme panu Slavíkovi za pomoc s dopravou i dalším rodičům za možnost účastnit se turnaje v krajském městě na sportovišti výrazného českého fotbalového klubu.

 

Datum vložení: 16. 5. 2023 9:03
Datum poslední aktualizace: 16. 5. 2023 9:29
Autor: Správce Webu

Základní škola

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Svátek

Svátek má Jitka

Státní svátky a významné dny na dnešek:

  • Mezinárodní den dobrovolníků v ekonomickém a sociálním výzkumu

Zítra má svátek Mikuláš