Volejbal ZŠ Rovensko pod Troskami

 

Tréninky: úterý 15:00 – 16:30, čtvrtek 15:00 – 16:30

Kromě pravidelných tréninků se účastníme soutěží v šestkovém volejbale a minivolejbale pořádaných okresním volejbalovým svazem v Semilech. Mezi naše největší úspěchy patří 2. místo v kraji v soutěži žákyň základních škol pořádaných AŠSK.

 

Termíny nejbližších turnajů:

Šestkový volejbal:

27. ledna 2019 Smržovka

24. února 2019 Turnov

31.březen 2019 Turnov

28. duben 2019 Rokytnice

26. květen Ohrazenice

 

Minivolejbal

 13. ledna 2019 Rovensko

 10. února 2019 Lomnice

 17. března 2019 Smržovka

 5. května 2019 Turnov

 19. května 2019 Železný Brod

 

Organizace tréninků:

Úterní tréninky jsou primárně určeny pro začátečníky. Budeme zde trénovat techniku jednotlivých odbití, což ovšem neublíží ani pokročilým hráčům. Čtvrteční trénink je zaměřen na herní činnosti. Určen je v prvé řadě pokročilým hráčům.

 

Minivolejbal Rovensko p. Troskami

Třináctý den roku 2019 vyrazilo osmaosmdesát mladých sportovců do haly v Rovensku pod Troskami, kde jsme pořádali další kolo minivolejbalových turnajů. Vysoká účast navazuje na předchozí akce konané ve Smržovce a v Lomnici. V Rovensku se prezentovalo celkem 41 družstev. Nejvíce zastoupená byla kategorie oranžová (3.-4. třída), kde startovalo 17 družstev. Nejmladší kategorie žlutá (hráči 1.-2. třída) byla zastoupena 10 dvojičkami, červená kategorie 9páry a nejstarší kategorie (6.-7. třída) 5 tříčlennými týmy. V silné konkurenci byli na stupních vítězů vidět i hráči z Rovenka. Moc děkuji všem pomocníkům i trenérům hostujících družstev.

Minivolejbal Smržovka

V den studenstva vyrazila flotila automobilů směr Jizerské hory. Zde v městě Smržovka se konal jeden z největších minivolejbalových turnajů okresního přeboru za poslední dva roky. Akce se účastnilo 31 družstev ve 4 různých minivolejbalových kategoriích – od žlutých (8 družstev), přes oranžové (11) a červené (6) po modré (8), celkem asi 80 minivolejbalistů. Ani sedmnáct sportovců z Rovenska se na turnaji neztratili, jak dokládají fotografie paní Novákové.

Předčasné volejbalové Vánoce

V úterý 13. listopadu přijela na naši školu volejbalová delegace v podobě krajského předsedy Ing. Jiřího Čermáka, bývalého dlouholetého volejbalového reprezentanta Bc. Jiřího Popelky a jeho ženy Ing. Blanky Popelkové. Manželé Popelkovi založili Nadaci Český volejbal, jejímž cílem je podpora volejbalu na malých školách. Díky nim škola obdržela 6 minivolejbalových míčů a 2 metodická DVD, určená nejen k výuce (mini)volejbalu, ale také k celkové organizaci hodin TV. Na DVD je celá řada cvičení s míčem i bez míče, které můžeme využívat i v běžných hodinách TV. V průběhu návštěvy se všichni přítomní věnovali netradičnímu tréninku, na který se přijeli podívat hosté ze Smržovky, Malé Skály nebo Turnova. Po návštěvě školy manželé Popelkovi vytvořili krátké video, které umístili na stránky své nadace. Video si můžete prohlédnout zde: http://ceskyvolejbal.cz, nebo na facebooku zde: https://www.facebook.com/ceskyvolejbal

Autory přiložených fotografií jsou paní Drapáková a slečna Klapalová.

Turnaj Rokytnice

Po téměř měsíci jsme opět změřili síly se svými soupeři z Rokytnice, Turnova, Lomnice a Smržovky. Na turnaj vyrazila osmička hráčů. Mezi nejzkušenější playery patří Vojta, který dává hře řád, dobrou přihrávku a údernost. David působí v roli nahravače a v této činnosti je již zkušeným hráčem. Jeho silnou stránkou je blok, na kterém sbírá každý zápas i několik bodů. Třetím a posledním mužem sestavy je Kuba, který umí zaskočit soupeře svým plachtícím podáním. Kubovy vrstevnice Anička disponuje slušnou přihrávkou a nově si na turnaji vyzkoušela i roli smečařky. Na tomto turnaji se jí dařilo na podání. Její „herní  dvojče“ Aduš se rovněž prezentuje pěknou přihrávkou. Také si vyzkoušela roli smečařky a tato role by jí do budoucna mohla dobře sedět. Obě dívky překvapují pěknou nahrávkou. Sabča je třetí sedmačkou. Sabča má ukázkovou švihovou ruku. Hraje na postu blokařky. Její servis má vysokou rychlost a v brzké době lze očekávat podobnou razanci i na smeči. Dívky dostaly pozvánku trénovat a hrát za TJ Turnov, kde by nastupovaly za družstvo mladších žákyň v krajské soutěži.

Nováčkem šestkového volejbalu byla Nela, která se zapojila do hry v jednotlivých setech v průběhu turnaje a v posledním utkání. O chlup zkušenější je Sofča, která si šestkový volejbal již vyzkoušela na turnaji v Lomnici. Obě dívky očekávání nezklamaly – byly schopné dát servis na devítimetrové hřiště, odehrát míč, který směřoval do jejich sektoru a přehrát míč přes síť při třetím úderu.

Na tomto turnaji jsme skončili na třetím místě. Dokázali jsme porazit Rokytnici i Lomnici. Bohužel jsme nezvládli utkání se zatím nejslabším (a také nejmladším) družstvem z Turnova. Smržovka patří naopak mezi ta vůbec nejsilnější. Hra družstev se mi oproti předchozím turnajům zdála kvalitnější – tréninková píle je znát. Dva pěkné zápasy odehrál právě mladý Turnov (v porovnání s předchozí akcí v Lomnici).

Naše soupeře a také to, že turnaje nejsou jenom vždy o volejbale, si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Nový ročník 2018/2019

Školní rok má za sebou dva měsíce. Ve volejbale již tedy proběhlo 16 tréninků a tři turnaje. Dva z nich byly šestkové turnaje okresní úrovně za účasti družstev z Turnova, Rokytnice, Smržovky, Lomnice a samozřejmě Rovenska. Na obou turnajích jsme obsadili stříbrné příčky a díky tomuto vyrovnanému výkonu zatím průběžně vedeme tabulku. Družstva jsou výkonově poměrně vyrovnaná, úroveň družstev, jak už to na podzim bývá, je slabší oproti jarní části sezóny 2017/2018. Uvidíme, kam se za zbývajících osm měsíců posuneme.

Třetím turnajem byl minivolejbal uspořádaný v hale v Rovensku. Otevřeny byly kategorie žlutý, oranžový a čtyřky.

V tréninku jsme zapojili i video a každý přítomný hráč měl příležitost vidět se při provádění jednotlivých odbití a zhodnotit, co děláme správně a na čem je třeba zapracovat.

Sezóna 2017/2018 končí

Školní rok se chýlí k závěru a s ním i náš rok sportovní. Jaký byl ten letošní? Řekl bych, že hodně jiný, než ty předchozí.

Na jaře roku 2017 se významně změnilo vedení volejbalového okresu Semily a s ním i náhled na organizaci a vedení soutěží v rámci okresu. Nově byla zavedena minivolejbalová sekce, která se letos prezentovala 8 minivolejbalovými turnaji. Čtyři turnaje proběhly v režii ZŠ Rovensko, nejen kvůli výbornému prostorově-materiálnímu zázemí. Do organizace se významně zapojili starší hráči našeho družstva, za což jim patří obrovské poděkování. Je vidět, že z nich vyrůstají zodpovědní a aktivní občané. Na některých z těchto turnajů v Barevném MiniVolejbale (BMV) se dokázali naši mladí hráči ze ZŠ Rovensko i medailově prosadit. Největším přínosem jsou však herní zkušenosti, které je třeba střádat, aby v pozdějších kategoriích byli naši hráči rovnocennými soupeři. Na seznamu minivolejbalistů je aktuálně 10 hráčů.

V soutěži šestek naše družstvo výkonově nedosahovalo úrovně předchozího roku – zchudlo o 3 výborné hráčky. Na druhou stranu velmi nadějně se jeví hráči ze současné šesté třídy, kteří se výborně zapracovali do starší sestavy. Organizace soutěže byla rovněž jiná, oproti předchozím letům. Jednotlivé turnaje byly od sebe vzdáleny v delších časových intervalech – turnaj je především kontrolní částí tréninkového roku, ověřuje, co hráči zvládají, v čem je třeba se zlepšit a na čem je nutné důrazně zapracovat. Družstvo šestek v celoročním hodnocení obsadilo 2. místo za družstvem dívek z TJ Turnov. Za námi je už pouze družstvo chlapců TJ Turnov a TJ Spartak Rokytnice. Do družstva šestek se v průběhu roku zapojilo 14 hráčů.

Za zmínku k šestkovému družstvu ještě stojí, že dvě družstva, chlapci i dívky, se probojovala do okresního finále škol. Chlapci z 1. místa, dívky z místa druhého. Na okrese však chlapci nepotvrdili výkon z předchozího kola a skončili čtvrtí, dívky, k menšímu zklamání, obsadily až místo třetí a to za GY Turnov a TGM Lomnice.

Do příští sezóny družstvo šestek znovu přijde o trojici zkušených hráček. Členská základna volejbalistů je však natolik silná, že družstvo bez obav zůstane zachováno. Jistě se to však znovu projeví na jeho výkonosti. Pokračovat budeme v turnajích BMV i v soutěži šestek. Nově bude na okresu otevřena soutěž pro kategorii  dorost+junioři, kam se snad přihlásí i bývalí hráči ZŠ Rovensko. Tím bychom dosáhli na okrese určitého subideálního stavu, kdy budou fungovat soutěže pro všechny věkové skupiny, od těch nejmladších hráčů až po dospělé.

 

Minivolejbal Rovensko 18. března 2018

Přesně měsíc po turnaji v Turnově rovenští hráči opět poměřili síly se soupeři z Železného Brodu, Smržovky, Lomnice a Turnova. Herní zkušenosti z předchozích turnajů se začínají střádat a s nimi i první vlaštovky medailových umístění. Děkuji spoluorganizátorům turnaje za pomoc při realizaci největšího turnaje v soutěži okresního přeboru Semily za posledních 7 let. Rovněž děkujeme rovenským sportovcům a dotačnímu fondu Libereckého kraje za finanční podporu nejen tohoto turnaje.

Minivolejbal Rovensko 7. ledna 2018

V neděli 7. ledna se konal další turnaj v barevném minivolejbale. Oproti minulému turnaji jsme otevřeli soutěž v kategorii oranžového minivolejbalu – chycení míče s následným odbitím prsty. Kvůli očekávané vysoké účasti byl turnaj rozdělen do dvou částí, kdy žlutá a oranžová kategorie se hrály od 9hodin a červený a modrý potom od 11hodin. Nakonec do Rovenska dorazilo 56 hráčů, kteří vytvořili celkem 24 družstev. Za tři hodiny hraní bylo odehráno 60 zápasů. Děkujeme všem za účast nejen hráčskou, ale též organizační.

Rovenský volejbal na podzim 2017

Klidná a tréninková část sezóny je za námi. Nyní se „jaro“ zeptá, co jsi dělal v zimě. Nebylo toho málo…

Se závěrem školního roku 2016/2017 se zdálo, že volejbal zvolna v Rovensku zanikne. Družstvo zestárlo, nováčci z nižších ročníků chyběli a po odchodu silné trojice Terka, Eliška, Anežka nás na šestkový volejbal bylo přesně sedm a to včetně Kubíka, tehdy z páté třídy. V průběhu září 2017 však došlo k obrovskému nárůstu z řad šesťáků a sedmáků, které ještě doplnili žáci a žačky ze 4. a 5. třídy. Najednou bylo na seznamu volejbalistů dvacet hráčů. Většina z nich na úrovni úplných začátečníků. Většina těchto hráčů má společné několik věcí: velkou chuť být úspěšný, mnozí jsou pohybově šikovní a hlavně obrovsky v tréninku pracovití.

Hráči šestkového volejbalu mají za sebou 3 soutěžní turnaje a jeden „přátelský“ v Semilech. Po třech kolech je družstvo Rovenska na 2. místě ze čtyř zapsaných v soutěži. Vede s velkým náskokem Turnov dívky, za námi je družstvo Turnov chlapci a poslední Rokytnice. Článek z Mikulášského turnaje v Semilech ze dne 16. prosince najdete zde: http://www.nasepojizeri.cz/semilsko-aktualne/foto-volejbalovy-turnaj-v-semilech-vyhralo-druzstvo-divek-z-turnova/?aktualitaId=51496

Hráči minivolejbalu mají za sebou první seznamovací turnaj, viz článek níže. Další kolo je čeká již 7. ledna. V plánu máme ještě další 4 turnaje. Věřím, že tato hra zaujme naše mladé hráče natolik, že jí zůstanou věrní i v následujícím roce, navzdory obtížnému prosazení se proti zkušenějším protihráčům. Právě v mladých hráčích vidím velkou budoucnost pro další vývoj mládežnického volejbalu v Rovensku pod Troskami.

Mládežnický volejbal na okrese, zdá se, zažívá malou renezanci. Navazujeme spolupráci s družstvy z Lomnice, na minivolejbal do Rovenska přijíždí družstva ze Smržovky a Železného Brodu. Volejbal v Rovensku má co nabídnout. Přidejte se!

Za sebe musím říct, že volejbal při ZŠ Rovensko mi přináší velkou radost. Díky nadšení hráčů i vedoucích družstev jsme realizovali úpravu která nám umožňuje natáhnout dlouhou síť na dél tělocvičny a zapojit tak maximum hráčů do hry a tréninku. Velký dík patří Danovi Špínovi, který v rámci svých pohybových her rozvíjí míčové dovednosti, na které můžu navazovat v „pravém volejbalovém“ tréninku. Do roku 2018 všem přeji radost ze hry, chuť do tréninku. Úspěchy se potom dostaví „samy“.

 

 

 

Minivolejbalový turnaj Rovensko pod Troskami

V neděli 12. listopadu proběhl v hale v Rovensku pod Troskami minivolejbalový turnaj. Jednalo se o jeden z turnajů, které pořádá okresní volejbalový svaz v Semilech. V rovenské hale se sešlo 59 volejbalistů z Rovenska, Turnova a Smržovky ve věku 6-13 let, kteří vytvořili 24 družstev ve třech různých kategoriích. Celkem bylo za dopoledne na pěti hřištích odehráno 69 utkání. V konkurenci ostřílených minivolejbalistů z TJ Turnov se neztratili ani rovenští hráči. V kategorii žlutých (přehazovaná dvojic) obsadilo nejlepší rovenské družstvo 5. místo z 11. družstev, přičemž první byl Turnov 1, druzí hráči ze Smržovky a třetí opět Turnov (3). V kategorii červených (prstový volejbal dvojic, celkem 5 družstev) se na prvním místě umístilo družstvo Turnov 2, druzí byli hráči z Rovenska a třetí Smržovka. V kategorii Modrého minivolejbalu (volejbal trojic) se účastnilo celkem 8 družstev. První místo obsadila trojička chlapců z Rovenska, druhé byly dívky z Turnova a třetí chlapci z Turnova. Děkujeme rodičům a vedoucím družstev za příjemnou atmosféru v průběhu turnaje. Velký dík patří téměř desítce organizátorů bez jejichž nasazení by turnaj vůbec nemohl proběhnout. A také chceme poděkovat firmě KV Řezáč, která během pěti dnů na zakázku vyrobila a dodala síť. Tu nyní můžeme využívat i při tréninkové činnosti.

Sezóna 2016/2017 definitivně dohrána!

Úspěšná sezóna?

V neděli 28. května proběhl poslední turnaj naší soutěžní sezóny ročníku 2016/2017. V ní se družstvo ZŠ Rovensko účastnilo v šestkovém volejbale dvou soutěží a to okresního přeboru Semily a Jablonec. V kratší sérii turnajů OP Jablonec naše družstvo skončilo na 3. místě prakticky ze čtyř družstev. Očekávání bylo vyšší. Nicméně právě soutěž OP Jablonec vnímáme především jako přípravu na (pro nás prestižní) turnaj ve volejbale pro základní školy, který každoročně probíhá na jaře. Zde jsme chtěli obhájit účast na krajském kole, což se nám podařilo a přivezli jsme si odtud stříbrný pohár.

Do jarní části soutěže OP Semily jsme vstupovali s nepatrnou ztrátou na druhou Rokytnici. I díky zimní přípravě (turnaje OP Jablonec) a odehraným turnajům základních škol v dubnu vstupujeme do soutěže v dobré formě a v soutěži nakonec obsazujeme konečné druhé místo. Před námi je pouze VK Mnichovo Hradiště, za námi Spartak Rokytnice následovaný Turnovem „A“, Poniklou a Turnovem „B“, který již jarní část nedohrával.

Družstvo ZŠ Rovensko bylo v současném ročníku natolik kvalitní, že Turnov, oddíl s obrovskou členskou základnou a nesrovnatelným zázemím, si nás zvolil, jako tréninkového partnera a v průběhu jarních měsíců jsme uspořádali několik přátelských utkání a další jsou plánovány.

Přes mnohá přímá i nepřímá ocenění však ve mě zůstává i smíšený pocit z obrovských výkonnostních výkyvů při hře. Najednu stranu fantasticky zvládnutá utkání s těžkými soupeři (krajské finále základních škol) na druhou stranu odchozená utkání (a třeba i prohraná) se slabými soupeři. I toto je známka, že je stále na čem pracovat a v čem se zlepšovat.

Do příštího roku volejbalové družstvo ZŠ Rovensko výkonově zchudne. Z družstva i školy odchází deváťačky Eliška Maslová, Terka Klabanová a Anežka Štěrbová, které byly základem a výkonnostním jádrem družstva. Uvidíme, jak na jejich kvality navážou nové pilíře Niki Boučková, Hanka Kopalová, Karin Knoblochová, Lea Kordíková a Vojta Procházka, doplnění sekundanty Kubou Kozákem a Davidem Kubelkou.

 

Volejbalové stříbro Libereckého kraje

Na svatého Jiří proběhl v jablonecké městské hale meziškolní turnaj v odbíjené. Jednalo se již o třetí, krajské kolo. Přes sedm předchozích soupeřů se do krajského finále probojovalo družstvo dívek. Zde na ně čekaly soupeřky z Doks, ZŠ Dobiášova (Liberec) a ZŠ Liberecká (Jablonec).

Naše dívky vstupují do prvního utkání s Dobiášovkou velmi nervózně a soupeř si buduje značný náskok. V druhé půli setu si již roveňačky zvykají na prostor a soupeře stahují. Přesto první set ztrácíme těsným poměrem 23:25. V druhém setu pokračujeme v dobré hře a soupeřky porážíme 25:21. V rozhodujícím tie-breaku dívky ze ZŠ Rovensko poráží soupeře jistým rozdílem pěti bodů 15:10. Z vítězství máme velkou radost, vždyť za Dobiášovku nastupují hráčky z Dukly Liberec.

Druhé utkání se základní školou z Doks je bez dramat. Roveňačky hráčky z českolipska přehrávají, přestože Doksy mají v sestavě nepochybně nejlepší smečařku a nahrávačku turnaje. Vítězíme 2:0 po setech 25:15 a 25:22. Zajímavostí hry týmu soupeře byl útok ze zóny 6.

Turnaj se rozehrál velmi zajímavě a naše poslední utkání s dívkami ze ZŠ Liberecká, za niž nastupují hráčky Bižuterie Jablonec, má rozhodnout o zlatu nebo stříbru mezi oběma družstvy. Do utkání vstupujeme velmi dobře a vedeme 14:8. O vedení však přicházíme a v neuvěřitelně vypjaté koncovce prohráváme 27:29! Bohužel slibně rozjetý a nezvládnutý první set se projevuje i v druhém dějství finálového utkání. Nejlepší servismanka turnaje, která rozstřílela i předchozí soupeře a kterou jsme v prvním setu nenechali v její silné herní činnosti vyniknout, chytá slinu a rozhoduje utkání ve prospěch ZŠ Liberecká. Zklamání z prohry v posledním utkání je obrovské, víme, že na Bižu jsme měli.

Ale už cestou domů se vše rozleží v hlavě a stříbro bereme všema deseti. Na škole, kde na II. stupni máme 22 dívek je to obrovský úspěch. Holky hrály nejen bojovně, ale i disciplinovaně, ve hře předvedly co umí a občas i něco navíc. A kdože mě odměnil takovým hezkým dárkem v podobě druhého místa v kraji? Lea Kordíková, Niki Boučková, Hanka Kopalová, Karin Knoblochová, Terka Klabanová, Eliška Maslová a Anežka Štěrbová. No, a mě to přišlo v Maškovce na 5x pizza Hawai + nápoj pro každého. Závěrem chceme poděkovat Danovi Špínovi za pomoc s odvozem, svačinu a fotografie.

Celkové pořadí:

1. ZŠ Liberecká

2. ZŠ Rovensko pod Troskami

3. ZŠ Doksy

4. ZŠ Dobiášova

Invalid Displayed Gallery

Okresní finále základních škol

Ve čtvrtek 20. dubna proběhlo v hale TJ Turnov okresní finále základních škol ve volejbale. Naše družstvo dívek se zde utkalo se čtyřmi dalšími soupeři. Hned první naše utkání mělo rozhodnout o budoucím vítězi turnaje – rozpis nám přisoudil družstvo Gymnázium Turnov, tvořené výhradně hráčkami volejbalového oddílu TJ Turnov. Turnovačky ve svém prvním utkání porazily družstvo z Rokytnice a tím se v turnaji zvolna rozehrály. Naší výhodou je vědomí vítězného přátelského utkání s družstvem GYTU, které jsme uskutečnili o dva dny dříve. Do zápasu vstupujeme s následující základní sestavou: blokařky Karin Knoblochová, Hanka Kopalová, smečařky Eliška Maslová, Terka Klabanová, nahravačky Lea Kordíková a Niki Boučková. Na lavičce v úvodu utkání zůstává Anežka Štěrbová. A hned první míč symbolizoval celý průběh utkání. Po našem podání turnovačky rozehrály pěknou útočnou akci zakončenou razantní smečí. Blok Karči však prudký míč nadrazil, hráčky z pole jej rozehrály, nahravačka nahrála, Karča bodově zasmečovala… Gytu s námi drží krok do půlky prvního setu. Pak dochází k taktickému střídání Hanka – Anežka, která svým razantním a jistým podáním drží mladé soupeřky v šachu. V druhém setu se GYTU vyvaruje dlouhé série chyb na přihrávce, přesto díky brzkému a mírnému vedení dohráváme celé utkání „na pohodu“ a vítězně.

K dalším utkáním s družstvy ze ZŠ Poniklá, Jilemnice Komenského a Rokytnice lze říci jen to, že družstva nedosahovala úrovně předchozího soupeře. Zápasy jsou plně v naší režii, díky vysokému náskoku zkoušíme herní prvky, které jsme doposud trénovali jen při tréninku – rychlá hra středem sítě, zkrácená nahrávka do kůlu=signál č. 4.

Jsme rádi za vítězství. Roveňačky předvedly vyrovnaný výkon, každá ze sedmi hráček má své místo v sestavě družstva. Družstvo gymnázia Turnov bylo letos ve slabší sestavě než v minulosti. Nicméně sestava Gytu byla velmi mladá a myslím, že v příštích letech bude reprezentovat základní školy z okresu Semily právě toto družstvo.

Přehled umístění:

1. ZŠ Rovensko pod Troskami

2. Gymnázium Turnov

3. ZŠ Poniklá

4. ZŠ Jilemnice Komenského

5. ZŠ Rokytnice nad Jizerou

OP Jablonec – rozhodnuto

Okresní přebor Jablonecka byl dohrán v neděli 9. dubna ve sportovní hale na Smržovce. Šestice reprezentatů z Rovenska (Terka, Eliška, Niki, Hanč, Karin, Vojta) předvedla své umění a s jistotou se umístili v posledním turnaji na 2. místě. Celkově družstvu ZŠ Rovensko pod Troskami však v soutěži patří příčka třetí, a to za prvním Tanvaldem a druhou Smržovkou. Bramborovou příčku obsadilo družstvo chlapců z Malé Skály. Družstvo dívek Malá Skála se účastnilo pouze prvního turnaje a v dalším průběhu soutěže se již neúčastnilo.

Invalid Displayed Gallery

Herní sezóna 2016/2017 v plném běhu

Obě naše hrané soutěže v šestkovém volejbale jsou přibližně ve své polovině. V okresní soutěži žáků a žákyň semilského okresu jsme v průběžném pořadí stále na třetím místě. Před Rovenskem je s velkým náskokem Mnichovo Hradiště, jen o pár bodů nad námi Rokytnice. Následují nás Poniklá a Turnov A a Turnov B.

Rovněž třetí příčka nám patří v druhé soutěži, do které jsme se přihlásili, a to OP Jablonec. V letošním ročníku startuje pět družstev. Před námi je družstvo z Tanvaldu a Smržovky. Naopak za námi je mladé družstvo chlapců z Malé Skály a družstvo dívek Malá Skála.

Naše ambice do druhé půle jsou velké. Na hřiště se vrací vyzdravená Eliška, která se potýkala se zraněnou rukou. Hodně jsme zapracovali na nahrávce. Činnost družstva se snažíme zlepšovat nejen na trénincích, ale vyhledáváme i přátelská utkání. Uvidíme, zda naše úsilí bude poprávu odměněno.

Minivolejbalisté se účastnili turnaje v Turnově v půli listopadu. Mírně starší minivolejbalisté pod hlavičkou TJ Turnov vyrazili na turnaj do Jablonce. V brzké době by měla odstartovat minivolejbalové tour pořádané volejbalovým svazem v Jablonci.

Mikulášský turnaj Semily

V sobotu třetího prosince jsme se zúčastnili Mikulášského turnaje pořádaného okresním volejbalovým svazem v Semilech. Letos poprvé za Rovensko startovala dvě družstva. Družstvo žákyň, zde bylo již popáté, a prvně i družstvo chlapců. Ti zpravidla dochází na volitelný předmět volejbal. Jejich výkonnost nemůže dosahovat úrovně zúčastněných družstev, ale přes prohry si udrželi dobrou náladu a mnozí se zajímali o další možnosti turnajů.

Družstvo dívek v prvních dvou utkáních předvádělo pěknou hru v poli. Opět nově zkoušíme nabíhající nahravačky (tentokrát systém 4+2). A právě nezkušenost hráček na tomto postu spolu s nedůrazem v útočné fázi hry nám překáželo v dosážení lepšího umístění. Nejeden pořadatel však byl výkonem při obraně naší poloviny hřiště zaujat a utrousil pochvalu nad výkonem.

Turnaj vyhrálo smíšené družstvo z Mnichova Hradiště, druhá skončila čtyřčlenná sestava z Poniklé, bronzové placky bralo družstvo dívek z Turnova, bramboru Rovensko – dívky a páté Rovensko – chlapci. Sestavy družstev: Rovensko „A“ – Eliška, Klabča, Karča, Niki, Hanč, Anež. Rovensko „B“ – Kuba, Lexa, Lea, Tom, Adrián.

 

Zahájení ročníku 2016/2017

Září uteklo jako voda a volejbalistky z Rovenska mají za sebou své první soutěžní turnaje. Od minulého ročníku naše sestava doznala sice drobné, ale velmi zásadní změny. Svou povinnou školní docházku ukončila nahravačka Lucka Houšková. Vzdaly jsme se jí, jako hráčky, ve prospěch družstva TJ Turnov, kde Lůca pokračuje v aktivním trénování a zde by měla nastupovat za družstvo starších žákyň a také za družstvo dorostenek. Přejeme jí hodně úspěchu a to nejen v novém volejbalovém družstvu, ale také v nové škole.

První turnaj OP Semily se konal na kurtech v Rokytnici nad Jizerou. Naše družstvo vinou jedné zdravotní absence a jedné nezodpovědnosti spoluhráče vyrazilo pouze v pěti. Do letošního ročníku se zapsala dvě družstva z TJ Turnov, Sokol Poniklá, Spartak Rokytnice a Mnichovo Hradiště. Právě Mnichovo Hradiště se zdá být v novém ročníku nejsilnějším družstvem. I díky přítomnosti tří chlapců, z nichž jeden je značně vysoký. Druhá končí na turnaji domácí Rokytnice, následovaná dívčím družstvem z Poniklé, dívčím družstvem Turnov A, za který nastupuje i bývalá spoluhráčka Lucka. Předposlední místo patří Rovensku a za ním je TJ Turnov B. Rovensko bylo reprezentováno hráčkami Leou Kordíkovou, Niki Boučkovou, Karčou Knoblochovou, Hankou Kopalovou a Eliškou Maslovou.

Druhý turnaj měl proběhnout na kurtech v Ohrazenicích a pořadatelem mělo být právě Rovensko. Nepřízeň počasí nás však donutila přesunout turnaj do haly TJ Turnov s naší pořadatelskou účastí. Na turnaj se sjíždí všechna výše vyjmenovaná družstva s výjimkou Poniklé. Rovensko nastupuje v plné šestce. K původní pětici se přidává uzdravená Terka Klabanová a ve výkonu družstva je to znát. Hra družstva se opírá o zkušenou dvojici hráček Terka – Eliška, projev je výrazně lepší, díky jistější přihrávce a hře v poli se dostáváme mnohem častěji k útočnému úderu. Výhrami nad oběma družstvy z Turnova obsazujeme 3. místo. Nutno podotknout, že družstvo Turnov A bylo v lehce slabší sestavě, oproti předchozímu turnaji.

Závěrečný turnaj podzimní části soutěže se opět koná pro nás v téměř domácích podmínkách – hale TJ Turnov. Tentokrát se sjíždí všech šest přihlášených družstev. Některá jsou v trošku obměněných sestavách. Rovenské družstvo je v nejsilnější možné dívčí sestavě – Lea, Karin, Niki, Hanč, Eliška, Klabča a Anežka Štěrbová. Námi předváděná hra má značné výkyvy. Od vítězných setů s minimem chyb i nad těžkými soupeři, po naprosto zoufalé sety, kdy hoříme především na přihrávce a padlá deka nervozity způsobuje kumulaci chyb v dalších činnostech. V řeči bodů vyhráváme 25:21, nebo též 28:26 a vzápětí prohráváme sety s 10bodovým rozdílem nebo i větším. Nicméně se daří „urvat“ vítězství nad Turnovem A, Rokytnicí i Turnovem B, čímž obsazujeme bronzovou příčku. V turnaji vítězí Poniklá, ji následují shodně bodově hodnocené Mnichovo Hradiště (lepší umístění v poměru míčů) a Rovenskem. Stejné body za vítězství a prohru mají i Turnov A s Rokytnicí, za nimi následuje mladičké družstvo Turnov B.

Po třech odehraných kolech je s přehledem první Mnichovo Hradiště s 28 body, následuje s malým odstupem Rokytnice 25 bodů, třetí je Rovensko 22 bodů, na záda nám dýchá TJ Turnov A s 21body. Kvůli absenci na jednom turnaji je na pátém místě Sokol Poniklá s 18 body a nejmladší družstvo dívek TJ Turnov B uzavírá pole se 16body.

Pro udržení třetího místa bude nutné zlepšit se na přihrávce a nahrávce. Naopak silnou herní činností rovenských volejbalistek je podání. Bronzovou medaily za třetí místo v závěru soutěže bychom brali všemi deseti. V letošní sezóně chceme obhájit postup na krajské finále v soutěži škol a zde se umístit „na bedně“.

Ročník 2015/2016

Krajské finále v odbíjené

Ve středu 4. května proběhlo ve sportovní hale v Tanvaldě krajské finále v odbíjené. Za ZŠ Rovensko se ho účastnilo družstvo dívek, které těsně postoupilo z 1.místa z okresu. V hale na nás čekala tři velmi kvalitní družstva – vítězové českolipska ZŠ U Lesa Nový Bor, liberecka ZŠ Dobiášova (Liberec), jablonecka ZŠ Liberecká (Jablonec) a pořádající škola ZŠ Sportovní (Tanvald).

Turnaj zahajujeme se ZŠ Liberecká, která odehrála velmi vyrovnané utkání s Novým Borem (1:1). První set stále soupeře doháníme, ale děvčata předvádí opět super výkon a díky bojovnosti při obraně v poli ztrácíme set poměrem 23:25. Vědomí dobře zvládnutého setu se promítá do druhého dějství, kde si budujeme až šestibodový náskok. Pak ovšem přichází útlum a soupeř srovnává na 20:20. Koncovka je dramatická a bojuje se o každý bod. Druhý set pro nás končí nevýhodně 25:27.

Druhé utkání sehráváme proti domácímu Tanvaldu, který skončil na okrese 3. Utkání děvčata z Rovenska bezproblémů vyhrávají 2:0 s jistotou.

Třetí velmi kvalitní zápas sehráváme s Novým Borem. Drobné vedení v prvním setu opět ztrácíme a zápas končí (pro nás zoufale znovu) nejtěsnějším možným rozdílem 23:25. Začíná se projevovat deprese z neproměněných šancí a druhý set je v režii novoborských děvčat.

Poslední utkání sehráváme s již jistým vítězem turnaje ZŠ Dobiášova. Družstvo v průběhu turnaje neztratilo ani okvětní kvítek a všechny soupeře jasně přehrává. Stejně tak i nás. Roveňačky však (alespoň podle bodů) jsou pro Dobiášovku nejlepším soupeřem.

V turnaji vítězí ZŠ Dobiášova (4 vítězství 2:0), druhý Nový Bor, třetí ZŠ Liberecká, čtvrté ZŠ Rovensko, pátá ZŠ Tanvald. Nás může nejvíce mrzet ztráta dobře rozjetého setu se ZŠ Liberecká, díky čemuž jsme se připravili o bronz. Přesto však děvčata předvedla proti velmi dobrým soupeřům opět nadstandardní výkon. Mám pocit, že náš nadstandard se stává standardem. 🙂

Děkujeme ZŠ Tanvald za uspořádání turnaje a především za odkaz na velmi pěkné fotografie pořízené pořadatelem. I z fotek je zřejmé, že jednotlivá družstva se prezentovala kvalitní hrou. Rovněž děkujeme Danovi Špínovi za pomoc odvozu na turnaj a za svačinu. 🙂

https://www.zonerama.com/kozakphoto/Album/1560481

Invalid Displayed Gallery

Okresní kola meziškolních turnajů

Ve středu 20. dubna se uskutečnilo okresní kolo volejbalu školních družstev. Z okrsku postoupilo za naši školu družstvo dívek a to ze druhého místa, které děvčata vybojovala vítězstvími nad ZŠ Žižkova, Skálova a těsnou prohrou s turnovským gymnáziem (25:23, 25:17). Reparát měl proběhnout právě tuto středu. Los pro nás nedopadl nejlépe, protože očekávaný boj o první místo měl proběhnout hned během našeho prvního utkání, zatímco gympl už se rozehrával se slabším soupeřem. Holky předvedly super výkon, ale první set opět prohrály nejtěsnějším možným rozdílem 25:27. Druhý set byl opět výkonově dobrý, ale GYTU si vytvořil drobný náskok a společně s vědomím vítězného prvního setu jej dovedl ve vítězství 20:25.

Další dvě utkání nebyla herně pro nás nijak náročná a v tuto chvíli v turnaji ani nijak významná. Od začátku zdánlivě rozhodnutý turnaj se zdramatizoval v okamžiku, kdy GYTU nečekaně prohrál 2:0 s Poniklou. Rovensko tím dostává druhou šanci. Pohled na výsledkovou tabulku před naším posledním utkáním právě s Poniklou dává jasnou informaci o tom, že nepůjde o lehkého soupeře. Bilance ZŠ Poniklá: výhra s Turnovem 2:0, výhra se ZŠ J. Harracha 2:1 a výhra 2:0 se ZŠ Komenského Jilemnice. Rovensko touží po vítězství a do utkání jde dobře namotivované. Začátek 1. setu je poněkud nervózní, ale postupně si budujeme až sedmibodový náskok. Poniklá nehraje špatně. Úspěšně vybírá míče v poli, ale v bodovém zakončení není důrazná, nemá na to hráčky. Před koncovkou sice ještě sníží náskok, ale v koncovce opět bodujeme a vítězíme 25:20. Zisk prvního setu duševně láme unaveného soupeře. Druhý set je plně v naši režii. O vítězi tohoto utkání je rozhodnuto, ale nikoli o vítězi celého turnaje. Každý bod, který na nás soupeř získá nám ubírá naděje z prvenství v turnaji. V závěru utkání soupeř střídá svou nejlepší hráčku, která je napokraji fyzických a duševních sil. Set vyhráváme 25:13. Nastává dlouhá čtvrthodinka počítání výsledků. GYTU: 3 vítězství 2:0, jedna prohra 0:2. Rovensko zrovna tak. Počítají se jednotlivé míče. GYTU 199:148, Rovensko 195:144.

Právě poměr míčů rozhoduje o nejtěsnějším možném vítězství pro ZŠ Rovensko pod Troskami. Druhé je nakonec Gymnázium Turnov, třetí Poniklá, čtvrtá ZŠ J. Harracha Jilemnice a pátá ZŠ Komenského Jilemnice. Postup těsný, ale naprosto zasloužený. Obrovská radost v podání hráček Terky Klabanové, Elišky Maslové, Anežky Štěrbové, Lucky Houškové, Karči Knoblochové, Niki Boučkové a Hanky Kopalové i pana učitele. Odbíjená je tedy další sport po florbale, v kterém bude mít Rovensko zastoupení v krajském kole ve středu 4. května. Zde očekáváme účast Tanvaldu, ZŠ Ještědská Liberec a Česká Lípa nebo Nový Bor. A Rovensko. Děkuji výše uvedeným hráčkám za supr výkon a skvělý sportovní zážitek.

Program volejbal OP Jablonec

Obě soutěže okresního přeboru Jablonecka jsou ukončeny. V týmech šestkového volejbalu v konkurenci 7 dalších týmů, především smíšených družstev se umístilo družstvo Rovenska na 5. místě. Poslední dva turnaje,  z nichž jeden proběhl v místní sportovní hale, jsme se museli obejít bez nahravačky Lucky a v dynamice herního projevu to bylo znát. Závěrečný turnaj šestek na Smržovce byl absentován ještě více, a tak za naše „dívčí“ družstvo nastoupil i mladý začínající volejbalista Vojta Procházka. Ve třech turnajích se kromě výše uvedených představili ještě Kuba Procházka, Terka Klabanová, Eliška Maslová, Anežka Štěrbová, Mája Mrázová, Hanka Kopalová, Niki Boučková a Karča Knoblochová.

V kategorii Minivolejbalistů náš týmeček reprezentovaly děvčata ze sedmé třídy – Karča, Hanka a Niki. Odehrály opět tři turnaje na palubovkách ve Smržovce a Tanvaldě (2x). Po prvním turnaji dívky obsadily místo uprostřed herního pole (6. místo) a to uhájily až do závěrečného turnaje. Pro tyto dívky se letošním rokem kategorie minivolejbalu uzavírá a zkušenosti nastřádané v této „dětské“ hře budou moci prezentovat už jen v šestkovém volejbale. Přejme jim, ať se jim daří.

 

Sezóna 2015/2016

I v tomto školním roce se účastníme semilské okresní soutěže, kde držíme třetí příčku ze šesti přihlášených družstev. Na Mikulášském turnaji v půli prosince jsme poprvé vystoupili na bednu (3. místo). Máme i nové začátečníky, Alexe Kobra, Davida Kubelku a Kubu Kozáka z I. stupně. Celkově je tým méně zkušený, než v uplynulém roce. Jeho nejpočetnější jádro je tvořeno trojicí dívek z osmé třídy Anežka, Terka K., a Eliška. Tyto již zkušené hráčky doplňuje Lucka z deváté třídy. Právě tři posledně jmenované rovněž dojíždí do Turnova, kde zdokonalují své umění a získávají zkušenosti z kvalitnějších soutěží. Rovenský tým dále doplňují hráčky ze sedmé třídy Karin, Niki a Hanka. Ty letos získávají zkušenosti ze šestkového volejbalu a dále je v druhém pololetí čekají turnaje v minivolejbale, stejně tak i výše jmenované chlapce.

Turnaje OP Jablonec

Rozeběhla se nám soutěž Jablonecka, kde soutěží družstvo Minivolejbalistek i družstvo šestkového volejbalu. Po prvních turnajích obě družstva figurují vždy těsně v druhé výkonnostní úrovni. Pro minivolejbalistky je to umístění spíše neuspokojivé (vzhledem k úrovni družstva) a celkově se chceme pohybovat do 4. místa z deseti zúčastněných trojiček. Na prvních čtyřech místech jsou tři družstva z Turnova. Minivolejbalistky ZŠ Rovensko jsou aktuálně 6. z deseti týmů.

Pro šestkové družstvo, které je aktuálně na čtvrtém místě ze sedmi týmů, je umístění  vcelku dobrým výsledkem, vzhledem ke skutečnosti, že družstva před nimi jsou smíšená nebo jen chlapecká. Nicméně ambice jsou být celkově do třetího místa a cíl to není nesplnitelný. Děvčata v první půli turnaje předváděla pěknou disciplinovanou, ale po míči hladovou hru. Turnaj vyhrálo smíšené družstvo Malé Skály se kterým dívky prohrály 2:0, ale po setech 25:23 a 25:22.

no images were found

Sezóna 2014/2015 končí

S měsícem květnem skončila i naše soutěžní volejbalová aktivita. Poslední dva turnaje v Semilech (17. května) a Turnově (31. května) jsme odehráli v nekompletní sestavě. Důvody byly různé, od rodinných, přes taneční po zdravotní. V Semilech jsme byli čtvrtí a v Turnově třetí. Celkově jsme se v soutěži smíšených družstev okresního přeboru Semily umístili na čtvrtém místě ze šesti družstev. Do příštího roku nás po dvou letech čekají změny. Z družstva zmizí čtyřleté volejbalistky deváťačky Terka Cíferská, Kačka Kopecká a Mája Mrázová. Jejich posty již plně zastoupí nyní sedmačky, v příštím roce osmačky Anežka Štěrbová (nově na smeči), Eliška Maslová (nově na smeči) a Terka Klabanová (blok). Na pozici nahrávačky bude stále nastupovat Lucka Houšková, na pozici diagonální útočnice Kuba Procházka a na postu blokařky se budou střídat nynější šesťačky Niki Boučková, Karin Knoblochová a Hanka Kopalová.

OP_žactvo__2014_15_KONEČNÁ

Část týmu ještě čeká turnaj v minivolejbale, který se koná 14. června v turnovské hale TJ Turnov ve Skálově ulici. Níže uvádíme seznam aktivit našeho kroužku:

Turnaje šestkového volejbalu:

OP Semily 8 turnajů (Semily, Turnov, Ohrazenice)

OP Jablonec 3 turnaje (Rovensko, Turnov, Tanvald)

Přátelské turnaje v Rovensku (1x) a Mikulášský turnaj v Semilech

Minivolejbal

3 turnaje v rámci soutěže OP Jablonec (Tanvald, Smržovka, Turnov)

3 turnaje Turnovského jarního poháru (Turnov 3x)

Sportovní soustředění, které se uskutečnilo dubnu na Smržovce.

Ve škole 3 miniturnaje v Minivolejbale.

Účast na meziškolních turnajích pořádaných AŠSK, umístění 2. na okrese (dívky).

V roce 2014/2015 naši činnost podpořili ZŠ Rovensko pod Troskami (zázemí a podpora), rodiče hráček a hráče (svoz a doprovod na turnaje) a firma ZIKUDA (finanční dar). DĚKUJEME!!

 

Turnaj Ohrazenice

V neděli 10. května jsme pořádali turnaj ve volejbale. Kvůli nepříznivé předpovědi byl přesunut do haly TJ Turnov. Na turnaj dorazili naši soupeři z Poniklé, Turnova, Rokytnice a Semil. Družstvo z Mnichova Hradiště nepřijelo. Náš tým byl v nejsilnější sestavě všech dob – 10 hráček. Proti slabším soupeřům se zapojovali 8 měsíců trénující šesťandy, které nebyly v nijak lehké situaci, neboť mají vklouznout do herního systému, který jsme se po krůčcích učili dva roky. Rovněž jsme zkoušeli hrát v sestavě, ve které bychom měli reprezentovat Rovensko v příštím roce. Pro některé hráčky to představuje změnu postu a tedy i změnu v jejich herních návycích. Navzdory místy velmi pěkným herním  (volejbalovým) momentům je celkový uhraný výsledek pro nás spíše zklamáním.

Výsledková tabulka

no images were found

 

Velké finále v malém volejbale

V neděli 19. dubna proběhl v Tanvaldě poslední ze tří turnajů v minivolejbale. Rovensko pod Troskami bylo reprezentováno dvěma družstvy. Rovensko B v sestavě šesťaček Hanka Kopalová, Niki Boučková a Karča Knoblochová získávalo své první herní zkušenosti. Na minulém turnaji v prostřední výkonnostní skupině se jim příliš nedařilo a v Tanvaldě hrály ve skupině C. Zlepšující se hra je nakonec v této skupině vynesla na 2. celkovou příčku, což představuje 13. místo ze 17družstev. Rovensko A, tvořené zpravidla Kubou Procházkou, Anežkou Štěrbovou, Terkou Klabanovou a Eliškou Maslovou se v minulém turnaji probojovalo mezi 6 nejlepších družstev. V Tanvaldě se představili neuvěřitelně bojovným a na pohled velmi hezkým volejbalem. I díky nedělnímu výkonu obsadili celkově 4. příčku ze všech 17družstev.

no images were found

Soutěže v plném proudu

Od začátku roku 2015 uplynuly dva měsíce a z osmi víkendů jsme strávili 5 sobot nebo nedělí na volejbalových turnajích. Ty poslední tři byly organizovány jabloneckým okresním volejbalovým svazem. Nejprve jsme vyjeli na Smržovku, kde probíhal turnaj pro mladé volejbalisty v MINIVOLEJBALE. Rovensko zde mělo dvě družstva ve složení Anežka, Terka, Eliška, Kuba, Niki, Karča a Hanka. Pro dívky z šesté třídy to byly vůbec první soutěžní zkušenosti.

Následně jsme jeli na šestkový turnaj do Turnova. Opět šlo o soutěž OP Jablonec. Letošní ročník je mimořádně povedený svou vyrovnaností družstev a jejich dobrou úrovní. Vítězství nám sebralo družstvo TJ Turnov po setech 25:23 a 25:22. Pokusíme se jim porážku vrátit 22. března v domácím prostředí v Rovensku. Určitě nás přijďte podpořit. Uvidíte kvalitní žákovský ženský volejbal 🙂 Chceme vyhrát, ale i obhajoba 2. místa nebude díky kvalitě družstev z Jablonce a Rychnova snadná.

První březnová neděle byla opět ve znamení volejbalu pro ty menší. Tentokrát v Turnově. Družstva byla rozdělena dle výkonosti do třech úrovní. Obě naše minidružstva byla zařazena do prostřední výkonnostní kategorie. Bohužel jsme nejeli v šesti, ale pouze v pěti. Eliška a Terka hrály jen ve dvou proti trojičkám. Přesto se jim po boji podařilo ve skupině zvítězit. Začátečnice Niki, Hanka a Karča sbíraly trpké herní zkušenosti a ve skupině obsadily 5. místo. Celkově se naše minivolejbalistky pohybují na 7. a 11. příčce ze 16 družstev.

no images were found

 

Minivolejbal

Další kolo školního turnaje v minivolejbale, tentokrát při příležitosti pololetního vysvědčení. Vítězkami jsou opět Maky a Elky.

no images were found

Turnaj Semily

Třetí lednovou neděli jsme zavítali do Semil na pátý soutěžní turnaj okresního přeboru v Semilech. V sestavě tentokrát chyběly nejpilnější hráčky Kačka s Terkou, které hrály soutěžní turnaj kadetek za TJ Turnov. V naší zajeté sestavě jsme tedy byly nuceni učinit změny. Na smeči se tak představila Eliška a obvyklá nahrávačka Mája. Na bloku jako obvykle hrály Terka s Anežkou. Na nahrávce hrála po celou dobu naše druhá nahrávačka Lucka a na postu diagonálního útočníka byl Kuba. Hned první utkání jsme hráli proti Rokytnici, což byl ideální soupeř na sehrání. Dalším soupeřem bylo družstvo z Poniklé, se kterým jsme prohráli v tie-breaku. Na družstvo Turnova jsme nestačili, přestože hráli v pěti. S Mnichovým Hradištěm jsme ve druhém setu vybojovali tie-break, ale ani tentokrát nejsme úspěšní. Chlapecké družstvo Semil bylo opět jednoznačně nad naše možnosti.

Navzdory chybějícím oporám ve hře nám chybělo jen málo k tomu, abychom uhráli podobný výsledek jako minulý týden. Největší rezervy jsme měli ve hře v poli a na přihrávce, kde zkušenost hráče hraje rozhodující roli. Velmi si vážíme zkušeností, které získali plně zapojení hráči a doufáme, že je brzy zužitkujeme. Ze soutěžní sezóny OP Semily máme odehráno 5 turnajů a zbývají nám ještě 3 v květnu. Dále jsme se účastnili dvou přátelských turnajů (Rovensko, Semily). Nyní nás čekají  tři turnaje série OP Jablonec a v dubnu meziškolní turnaje.

Průběžné pořadí okresního přeboru Semily je následující:

1. TJ Turnov, 2. ZŠ F.L. Riegra Semily, 3. Sokol Poniklá, 4. ZŠ Rovensko pod Troskami, 5. Mnichovo Hradiště, 6. Spartak Rokytnice

no images were found

 

Volejbalová trička

Díky sponzorskému daru jsme si do kroužku mohli pořídit nové míče a síť s anténkami. Náš závazek vůči firmě Zikuda, který rádi plníme, je propagovat našeho donátora. A tak jsme si všichni pořídili, vlastním nákladem, nová trička-dresy. Tímto odkládáme školní dresy, kterým pro jejich gramáž říkáme zimní a nově reprezentujeme základní školu, Rovensko pod Troskami a firmu Zikuda ve slušivých tričkách tyrkysové barvy. V přiložené fotogalerii je i oslava narozenin nahrávačky Máji.

no images were found

 

Turnaj Turnov

V neděli 11. ledna jsme vyrazili po delší době na soutěžní turnaj. Šlo o přebor semilského okresu a hráli jsme v hale TSC v Turnově. Prvním soupeřem družstvu složenému z nahrávačky Máji Mrázové, smečařek Terky Cíferské, Kačky Kopecké, diagonální útočnice Elišky Maslové a dále Terky Klabanové a Anežky Štěrbové na pozici blokařek byly chlapecké Semily. V utkání nepředvádíme nijak přesvědčivý výkon a celkem hladce prohráváme 2:0. Do druhého utkání nastupujeme proti Poniklé, která již sestavou nepatří mezi nijak silná družstva. Většina hráček není starší 13let, ale mají v sestavě vůbec nejlepší hráčku celé soutěže. První set vyhráváme hladce, díky chybám soupeře v přihrávce. Druhý set je v bleděmodrém, pouze s tím rozdílem, že chyb na příjmu se dopouštíme my. Tie-break ztrácíme sice pouze dvoubodovým rozdílem, ale to znamená celkovou prohru v zápase, což mrzí.

Do dalšího zápasu proti Rokytnici nenastupujeme v nijak dobré náladě. Tým začátečníků povinně porážíme. Teprve proti Mnichovu Hradišti v dalším utkání předvádíme svůj průměrný výkon a vyhráváme 2:0. Poslední utkání sehráváme s Turnovem. Většina družstev je již v šatnách a chystá se na odjezd domů. První set prohráváme. Turnov střídá a zapojuje do hry méně zkušené hráče a hráčky. Druhý set získáváme ve svůj prospěch. V tie-breaku se vrací část původních hráčů, vedeme vyrovnanou hru. Před koncovkou se vrací téměř celá původní sestava Turnova, aby utkání dotáhla do vítězného konce. Hráči z lavičky však nejsou v herní pohodě a ryze dívčí Rovensko pod Troskami poráží smíšené družstvo Turnova 2:1. Velká radost.

no images were found

Turnaj Turnov výsledky

 

Turnaj Rovensko pod Troskami

V sobotu 22. listopadu proběhl v hale v Rovensku pod Troskami přátelský turnaj v odbíjené žáků. Turnaje se účastnila družstva domácího Rovenska, Mnichova Hradiště, Turnova a Smržovky. V turnaji zvítězilo družstvo Turnova, domácí Rovensko se umístilo na třetím místě. Nově jsme si vyzkoušeli hru s nabíhající nahrávačkou. Další turnaj je již 6. prosince v Semilech, kde chceme pokračovat v nácviku tohoto herního systému, abychom jej do zahájení zimní soutěže na začátku kalendářního roku již bezpečně ovládali.

no images were found

Okresní volejbalová soutěž starších žáků a žákyň Semily

Turnaj 21. září

Turnaj byl opět z uskutečněn ve sportovní hale v Turnově ve Skálově ulici. Z účasti jsme tentokrát měli docela vítr, neboť v družstvu řádí nejeden bacil. Do haly TJ Turnov tak dorazila jen pětice reprezentantek z Rovenska. Ostatní družstva však na tom nebyla nijak lépe. Půjčit si šestého hráče nebylo kde a tak holky k zápasům nastupovaly jen v pěti. První utkání bylo dosti zmatečné právě kvůli organizaci hry a postavení v poli. Naštěstí jej zvládáme úspěšně a ujasňujeme si organizaci do dalších zápasů. Holky z Rovenska nakonec zvládají turnaj výborně a jediný tým, který je poráží, je Turnov. Volejbalistky z rovenské základní školy tentokrát obsazují druhé místo a to by jim mělo patřit i v průběžném pořadí soutěže.

Sestava: Terka, Kačka, Mája, Anežka, Eliška.

Tabulka turnaj v Turnově: Turnov- výsledky

Turnaj 14. září

Z důvodu špatné předpovědi byl turnaj přesunut z antukových kurtů v Ohrazenicích do haly TJ Turnov ve Skálově ulici. Turnaje se zúčastnila všechna přihlášená družstva ze Semil, Rokytnice n J., Poniklé, Turnova, Mnichova Hradiště a „domácího“ Rovenska. Oproti předchozímu ročníku doznala většina družstev značných změn ve svých sestavách a tým Rovenska tak patří se svými hráčkami a hráčem mezi zkušenější. Znát je to především v herním systému. Uvidíme, jak se nám bude nadále dařit. Spíše než cíle na umístění v soutěži si klademe cíle v herním projevu týmu. Rádi bychom po Novém roce překvapili soupeře nabíhanou nahrávkou.

Sestava: Terka, Kačka, Mája, Lucka, Eliška, Kuba.

Tabulka turnaje v Ohrazenicích: Výsledky-turnaj 14. září

Průběžné výsledky OP žáků: Průběžné výsledky OP žáci Semily