Sportujeme

Naše škola má velmi dobré sportovní zázemí: novou sportovní halu, posilovnu, nad školou hřiště, vedle školy zimní stadion a v blízkosti les na zdravý pohyb.

Tři hodiny TV – v 3.,4.,6.a 7. ročníku

Sportovní kroužky – volejbal, pohybové hry, gymnastika hrou, sportovní hry

Mnoho výukových aktivit spojených s přírodou, vzájemnou spoluprací a pohybem (rafty, Týden globální výchovy, Harmonizační pobyt, aktivity s Bobříky, aktivní činnost místního Sokola – fotbal, florbal, tenis aj.)

Časté úspěchy žáků ve sportovních soutěžích

Závěrečný výlet – Sokol (dívky)

Jako každý rok jsme naši aktivní sportovní sezónu ukončili výletem. V minulých letech jsme uskutečnili akce s přespáním v ZŠ Radostín nebo pochod s Rumcajsem. Letos jsme zvolili Lomnici nad Popelkou. Přespali jsme v DDM Sluníčko. Paní Bártová nám poskytla skvělé zázemí. Mohli jsme využívat hernu, sportovní sál, jídelnu s kuchyňkou i venkovní sportoviště. Povečeřeli jsme v nedaleké pizzerii. V domečku nám nabídli možnost přehrání jejich miniplanetária. Jedná se o vyprávění, které   má napomoci lidem na celém světě ke znovuobjevení našeho místa ve vesmíru pohledem na noční i denní oblohu a zprostředkovat jim osobní zážitek a kouzlo objevů při pozorování kosmu. Večer nás ještě čekal výstup na horu Tábor (678 m). Cesta byla náročná zejména pro ty nejmenší, ale nakonec jsme vrchol zdolali. Nahoře byla krátká přestávka a občerstvení v místním hotelu. Dolů jsme scházeli křížovou cestou, kde jsme u každé kapličky zapálili svíčku. Nikdo po takovém výletě neprotestoval s večerkou, která byla v 11.00 hodin. Ráno jsme zahájili během a rozcvičkou na venkovním sportovišti. Po snídani jsme uklidili a po modré turistické značce jsme vyrazili směrem k Rovensku pod Troskami. Cestou jsme se zastavili v restauraci na Košově, kde jsme si objednali výborné topinky se sýrem.

Výlet se vydařil, počasí také vyšlo, holky byly super – moc je chválíme. No prostě jsme si to užili.

Jana Vlková, Edita Pergerová

(vedoucí oddílu)

Odkaz na foto: http://www.rajce.net/u603556

Rafty

Dne 21. května po dvojím odložení se zájemci mohli zúčastnit odpolední vyjížďky na raftech z Malé Skaly do Turnova. Letní počasí přálo zdárnému průběhu celé akce.

Přehled sportovních akcí 2013/2014

19.12. florbal mladší žáci – okresní turnaj

9.1. florbal dívky – okresní turnaj

15.1. florbal dívky – okresní turnaj