Preventivní programy 1. – 5. ročník

Od října letošního školního roku se rozběhly napříč celým 1. stupněm preventivní programy pod vedením  lektorky Mgr. Jany Majerové „Kusy“. V 1. třídě zaznělo téma: Třídní klima – vztah žák a učitel, kouzelná slovíčka, tolerance a respekt. Ve 2. třídě na téma:  Klima ve třídě  navázali z loňského roku  a přidali si třídní pravidla.  Třeťáci zaměřili svoji pozornost   také na vztahy, ale především na přijetí nových žáků do jejich třídního kolektivu. Čtvrtá  třída  hodnotila současnou situaci ve třídě a věnovala se posílení dobrých vztahů mezi dětmi. Páťáci rozebírali slovíčko komunikace – věnovali se prostředkům a druhům komunikace a vytvářeli jeji definici. Během listopadu a prosince doběhnou výše jmenované programy. V únoru  otevřeme v jednotlivých ročnících témata např. osobní bezpečí, zásady vzájemné komunikace, partnerství nebo návykové látky. Děkujeme za čas a zajímavě vedené hodiny Mgr. Janě Majerové a těšíme se na další příjemnou spolupráci ve 2. pololetí.

Pro 4. a 5. třídu jsme připravili začátkem ledna  preventivní program „Moderní je nekouřit“ pod vedením lektora p. Ing. Michala Koťátka. Tento program jsme zařadili neplánovaně. Vzniklá situace nás přiměla, abychom reagovali a podchytili nežádoucí jev kouření u některých žáků na 1. stupni.

Kolektiv učitelů 1. stupeň

Rozhovor s Janou Majerovou naleznete v přiložené fotogalerii.