Drážďany

V pátek 5. 4. 2019 jsme vyrazili s žáky 7., 8. a 9. třídy na plánovanou exkurzi do Drážďan. Žáci si předem připravili referáty a ujali se tak role průvodce. Předali si mnoho informací o historii Německa a významných historických událostech v souvislostech, o významu Drážďan a drážďanských pamětihodnostech. Exkurze se konala v rámci předmětu Německý jazyk a hlavním cílem bylo vyzkoušet jazyk v praxi.

V historickém centru města plnili žáci ve skupinkách sestavených napříč třídami různé úkoly, které byly koncipovány tak, aby si žáci mohli vyzkoušet své jazykové dovednosti přímo v autentickém prostředí. Většina z nich navštívila místní turistické informační centrum, kde získali potřebné informace ke splnění úkolů. Ti odvážnější pak získávali informace i od kolemjdoucích. Všichni se s touto výzvou statečně poprali a úkol úspěšně zvládli. Za jejich nadšení a skvělou spolupráci jim určitě patří uznání a pochvala.

Exkurzi jsme zakončili na obchodní třídě Prager Straße, kde si žáci mohli užít i netrpělivě očekávané nákupy.

Andrea Houšková a Jana Voltrová

Exkurze očima dětí:

Dne 5.4 v 6 hodin ráno jsme vyjeli na poznávací zájezd do Drážďan. Cesta autobusem nám ubíhala. Paní učitelka nás seznamovala s historií Drážďan. Jednou z kuriozit, která mě zaujala, bylo bombardování Drážďan. Po 4 hodinách jízdy jsme vystoupili u komplexu barokních budov zvaných Zwinger. Ty jsme si prohlédli a pokračovali v cestě. Další zastávkou byl kostel Frauenkirche, u kterého jsme měli zajímavou skupinovou práci, při které jsme zjišťovali informace o kostele v infocentru. Po zhodnocení práce, jsme šli přes náměstí k obchodnímu centru,ve kterém jsme měli dvouhodinový rozchod. Za 2 hodiny jsme utratili všechno kapesné od rodičů. Nikdo se neztratil a odjeli jsme autobusem zpět domů. Tento zájezd se nám moc líbil. Viděli jsme spoustu zajímavých památek a vyzkoušeli si němčinu v praxi.

S. Kapušník a P. Jíra