Třídní učitelka Bc. Zuzana Kněbortová

Kontakt: knebzu@zsrovensko.cz

Maškovka

Koloběžky

Pěší výlet

Školní rok 2019/2020

Třídnické hodiny

V rámci třídnické hodiny jsme vyzkoušeli několik týmových aktivit. I když některé byly náročné, díky týmové spolupráci jsme vše zvládli a občas jsme se i nasmáli 😉

Role play v přírodopisu
V sedmé třídě jsme se v rámci přírodopisu učili moderní metodou skupinové práce, při které mají všichni svoji roli, kterou přispívají k výsledku celé skupinky. Žáci jsou tak zapojeni všichni-a učí se nejen danému tématu-ale hlavně spolupráci a zodpovědnosti.
Tentokrát nafoceno k tématu OBOJŽIVELNÍCI.
Mgr. Voltrová

Výlet v září

ŠKOLNÍ ROK 2017-2018

Začíná poslední rok na prvním stupni – jsou z nás „mazáci“- PÁŤÁCI…

Sedmihorky

                Do Sedmihorek jsme jeli vlakem, v kempu jsme si mohli odložit tašky do dvou chatek. Vzali jsme si menší tašky a šli jsme na výlet do skal. Navštívili jsme hřbitov horolezců. Skoro celá třída vylezla na takovou menší skálu a vyfotili jsme se tam. Na Hrubé Skále jsme si něco koupili a zkusili si brousit kameny. Cestou do kempu jsme si zaskákali na trampolínách. V kempu jsme se ubytovali a šli jsme se vykoupat, voda byla teplá. Pak jsme měli eko program a tam nám paní Andrea ukazovala zvířata – pakobylku, morčata, želvu Standu a hada Romea. Mohli jsme si je vzít do rukou a pohladit. Večer jsme opékali buřty a v noci jsme šli na stezku odvahy. Šli jsme od svíčky ke svíčce a u nich byl jednoduchý obrázek a ten jsme museli namalovat. Bylo to bezva. Potom jsme šli spát. Ráno, když jsme se probudili, tak pršelo. Snídaně v restauraci byla moc dobrá. Pak jsme uklidili chatky a šli si do lesa zahrát hru s čelenkami. Moc nás to bavilo, ale protože pršelo víc a víc, tak jsme jeli domů.  Celý výlet bych si chtěla zopakovat.

                                                                                                                                  Z pera páťáka

Policie v páté třídě

Praha

Dlouho plánovaný výlet do Prahy 10. května nezačal zrovna nejšťastněji. Z těžko vysvětlitelných důvodů přijel autobus s více než hodinovým zpožděním, a tak jsme s těžkým srdcem byli nuceni vynechat procházku Prahou. Svižným krokem od zaparkovaného autobusu jsme jen tak tak stihli objednanou plavbu lodí a prohlídku Muzea Karlova mostu. Stálo to ale za to! Přísný kapitán lodi si zjednal pozornost a my s limonádou, kávou a nanukem poslouchali a vstřebávali nádherné pohledy na Prahu. V muzeu, s milou průvodkyní, jsme si osvěžili naše znalosti o Karlu IV. a přidali spoustu nových informací. Poté následovala procházka přes Karlův most – sochy, růžoví holubi, davy turistů, malíři, prodejci suvenýrů – nádherný zážitek! Nikdo se v davu cizinců neztratil, a tak jsme mohli pokračovat, s malou přestávkou na svačinu na Kampě, až na lanovku na Petřín. Zdatnější vydupali 299 schodů na rozhlednu. Úžasný rozhled! Prohlídka bludiště zklamala očekávání – příliš krátké, ale aspoň jsme se zasmáli našim zkresleným postavám. Autobus na nás čekal u Strahovského stadionu, který nás ohromil svou velikostí. A pak hurá domů. Čas na utracení kapesného moc nebyl, a tak jsme cestou zastavili v „mekáči“, což byla pro většinu z nás příjemná tečka za naším výletem. Dokonce i sluníčko, které nás celý den hřálo, se při návratu schovalo za mraky a spustil se pořádný liják. Praho, ahoj – zas někdy příště!

Recyklace hrou

Dne 13.4. proběhlo „recyklohraní“ v naší třídě – děti si zopakovaly hravou formou třídění různých odpadů a ve skupinkách rozebraly automatickou pračku, počítač a velkou baterii.

Lombok – Indonésie

Ve čtvrtek 22. 3. 2018 pro čtvrtou a pátou třídu Michaela Klabanová uspořádala besedu o své pobytu na ostrově Lombok v Indonésii. Pracovala zde pro Občanské sdružení škola v ráji, které se snaží o zvyšování kvality výuky pro místní děti a mládež. Poutavé vyprávění o životě na ostrově doprovázela promítáním fotografií a videí. Besedu zpestřila ukázkami místní měny, korálu, šátků, náramků a obrázků od místních dětí. Míše moc děkujeme a obdivujeme její odvahu.  

no images were found

Maják

Preventivní program  – MAJÁK – na téma „Jsem originál“ proběhl v páté třídě 7. 3. 2018. Velmi poučný a přínosný pro děti i učitele.

no images were found

Program s Kusy

Na téma „Třídní klima- tolerance, respekt vůči spolužákům, pravidla třídy…“ proběhl další preventivní program 9. 3. 2018 v páté třídě pod vedením Jany Majerové (Kusy). Zábava, ponaučení….nadšené děti.

no images were found

Vánoce u páťáků

Poslední den v kalendářním roce 2017 jsme si hráli, skákali přes céčka, rozbalovali dárky, pouštěli lodičky, prskali prskavky a užívali si.

 Všem přejeme krásný a úspěšný nový rok 2018.

no images were found

Návštěva z nebes a pekla

no images were found

Za Karlem IV. na Hrubou Skálu

Před svátkem sv. Václava jsme se společně se sedmou třídou vydali na Hrubou Skálu, kde jsme navštívili výstavu replik korunovačních klenot.  Výstava připomněla výročí 670 let od korunovace Karla IV. českým králem. Zopakovali jsme si tak učivo čtvrté třídy. Našim úkolem bylo také vyplnit pracovní listy, což se většině podařilo. Cestu jsme si zpříjemnili sbíráním hub, myší dírou jsme se protáhli, podívali jsme se i na vyhlídku na Hrubou Skálu a na Adamovo lože. Takže jsme si to moc užili!

Invalid Displayed Gallery

Výlet na koloběžkách

První pátek dalšího školního roku jsme společně se čtvrtou třídou uskutečnili výlet na Malou Skálu a odtud do Turnova jsme jeli na koloběžkách podél řeky Jizery. Cesta utekla velmi rychle, počasí nám přálo a všichni jsme se spokojeni vrátili do Rovenska. A teď už jen zasednout do lavic…

Invalid Displayed Gallery

ŠKOLNÍ ROK 2016-2017

…to to uteklo, už jsou z nás „ČTVRŤÁCI“. Těšíme se na nové předměty – informatiku, vlastivědu a přírodovědu.

Invalid Displayed Gallery

iQLANDIA LIBEREC, moderní science centrum.

Konec června jsme využili k návštěvě iQLANDIE. Díky utrženým penězům za sběr papíru a za jarmark v loňském roce jsme si tak mohli splnit své přání. Skutečnost předčila očekávání – vše bylo úžasné, zajímavé, zábavné a poučné. Příliš rychle utekl vymezený čas. Tak zas někdy příště. A moc děkujeme rodičům za příspěvky na jarmark a za sběr papíru.

Invalid Displayed Gallery

Výlet do Sedmihorek 6.-7. června

Čtvrťáci a páťáci se na dva dny vypravili do kempu Sedmihorky. Ubytováni jsme byli v chatičkách, a tak nás nemohl odradit ani večerní a noční liják. Přes den svítilo sluníčko, což jsme využili k výletu na Kopicův statek, prohlídku reliéfů, koupání v rybníku Bažantník a stihli jsme i opéci vuřty. Druhý den nás čekal program od Ekocentra – vycházka s průvodcem na lesní naučné stezce. Stezka byla dlouhá cca 3 km a na ní 16 hravých zastavení. Děti dostaly tištěného průvodce stezkou – pracovní list, kam si zapisovaly svá pozorování a splněné úkoly. A že jsme si ty dva dny užili je vidět na přiložených fotkách.

Invalid Displayed Gallery

Malé nakouknutí do posledního plavání

Nejlepšími plavci se stali Ondra Macháček, Matěj Bobek a Lucie Varečková. I ostatní dosáhli značných pokroků, zlepšili se ve stylu plavání, ve výdrži a skocích do vody. V závěrečné hodině si užívali na tobogánu a v divoké řece.

Invalid Displayed Gallery

Bruslení

Invalid Displayed Gallery

Plavání 3. a 4. třídy v jičínské plavecké škole

Invalid Displayed Gallery

Hurá do středověku

tak jsme si nazvali ve čtvrté třídě projekt na zopakování středověku. Co nás čekalo? Matematické počítání s Lucemburky, luštění křížovek,  práce s textem I.N.S.E.R.T., porozumění a třídění textu. A hlavně zkusili jsme jako kovorytci vyrobit svou minci, navrhnout a zhotovit své štíty a erby. Největší zájem byl o výrobu rytířských mečů, na kterých nechyběly ani „drahokamy“.

Invalid Displayed Gallery

Invalid Displayed Gallery

Malé vánoční vystoupení

Předposlední den před vánočními prázdninami si pro ostatní spolužáky z prvního stupně připravili páťáci krásný program – zahráli nám čertovskou pohádku, dívky nám předvedly své taneční umění a závěrem jsme si společně zazpívali koledy. Moc děkujeme!

Invalid Displayed Gallery

Vánoční trhy v Turnově

Spojili jsme návštěvu vánočních trhů v Turnově s prohlídkou muzea. Moc se nám vše líbilo, jen škoda, že několik našich spolužáků nemohlo ze zdravotních důvodů jet s námi.

Invalid Displayed Gallery

Pohádka o Raškovi

Na Mikuláše se třetí, čtvrtá a pátá třída vydala do Liberce do Naivního divadla na zážitkové představení na motivy slavné Pohádky o Raškovi z pera Oty Pavla. Představení se odehrávalo v neobvyklém prostoru malé nezastřešené arény a hrálo se jen pro nás. Všem se nám moc líbilo.

Invalid Displayed Gallery

Čerte, čerte rohatý, kabát máš až na paty…

Pátého dne měsíce dlouhých nocí přiletěla návštěva z nebe a pekla…

Invalid Displayed Gallery

Sportovní den s Libuní

V pátek 14.10.2016 jsme společně s pátou třídou a žáky čtvrté a páté třídy ze ZŠ V Libuni prožili hezké dopoledne plné sportovních a vědomostních soutěží.

Invalid Displayed Gallery

Vycházka k myslivcům na Hrubou Skálu

Sedmého dne měsíce října jsme všichni z prvního stupně navštívili myslivnu na Hrubé Skále. Po pěší túře nás čekalo milé přivítání paní Brožkovou. Děti si zasoutěžily – v terénu se snažily poznávat stromy, květiny a živočichy našich lesů. Každá třída si vyrobila čelenku různých zvířátek. Ze čtvrťáků se staly lišky. K obědu jsme si opekli výborné liberecké párky. Do školy jsme se vrátili autobusem, plni dojmů a se spoustou krásných odměn a suvenýrů. Děkujeme za pěkné dopoledne.

Invalid Displayed Gallery

Vycházka do okolí Rovenska

Druhého září 2016 jsme se po společném setkání a přivítání prvňáčků v hale vydali společně s pátou třídou na vycházku do okolí Rovenska. Cestou jsme si zahráli několik her a hlavně jsme příjemně zahájili další školní rok.

Invalid Displayed Gallery

 Přidat komentář