Třídní učitelka: Lenka Pavlousková

Školní rok 2018/2019

To jsme my – prvňáčci!

Děti vítají jaro

dne 7. 6. 2019 na hřišti u základní školy v Lomnici nad Popelkou. Pořadatel DSO Mikroregion Tábor.

Čtenářská dílna

Preventivní den s Kusy

Koncert s cimbálovkou „Réva“

Prvňáčci a bruslení v rámci tělocviku

Kulturní program AFRIKA

Poslední školní den roku 2018.

Přejeme všem mnoho štěstí, zdraví a úspěchů v novém roce 2019!

Vánoce v Aréně v Liberci

První, třetí a čtvrtá třída navštívila Arénu v Liberci.

Návštěva z nebes a pekla v první třídě

„SLAVNOST SLABIKÁŘE“ v první třídě

V měsíci listopadu po zvládnutí „ Živé abecedy“ došlo na slavnostní předávání slabikářů za pomoci žáků z 6. a 7. třídy. Prvňáčkové museli nejdříve splnit pět úkolů (získat pět klíčů) a osvobodit tak zakletou princeznu, která jim pak předala dar – SLABIKÁŘ.

Podzim a první skupinová práce

Setkání s vojáky AČR

Dne 2. října 2018 se i prvňáčci setkali s vojáky AČR z Chrudimi. Z fotografií je vidět, že si to všichni užili. Bojové umění zkoušeli napodobit o přestávkách ještě několik dní.

Preventivní program pro prvňáčky

Dne 2. října 2018 proběhl v první třídě první preventivní program s lektorkou primární prevence Mgr. Janou Majerovou. Tématem bylo třídní klima – vztah žáci a učitel a kouzelná slovíčka.

První společný výlet prvňáčku –„ Cesta vody“

První den ve škole

V pondělí 3. září uvítali nové žáčky ZŠ Rovensko pod Troskami starostka obce paní Jiřina Bláhova, ředitelka ZŠ Zuzana Bílková, třídní učitelka Lenka Pavlousková a generalissimus Václav Eusebius Albrecht z Valdštejna. Prvňáčci obdrželi dárky od obce, školy a glejt, opravňující je ke vstupu do stavu žákovského.