Třídní učitelka: Lenka Pavlousková

Školní rok 2019/2020

Námořníci z druhé třídy vyplouvají! Šťastnou plavbu!

Pěší zahajovací výlet – pátek 6. září 2019

V pátek se naše třída společně s prvňáčky vydala na první pěší výlet do okolí Rovenska. Cestou jsme měli možnost popovídat si se spolužáky o prázdninách a „nastartovat se“ na nový školní rok. Zahráli jsme si několik her, zvláště na stopovanou, při které jsme plnili různé úkoly, hledali prvňáčky a konečně i malý poklad. Celou cestou nás provázelo sluníčko a dobrá nálada. Doufám, že úsměv na tváři nám vydrží po celý školní rok!

Školní rok 2018/2019

To jsme my – prvňáčci!

Pasování prvňáčků

V úterý 19. června čekalo prvňáčky překvapení. V knihovně je přivítala za zvuku krásné hudby královna knih, knihovnice Katka Matysová. Děti byly pasovány na rytíře a rytířky krásného slova. Nejdříve musely přečíst rytířský slib, že budou chránit království knížek, že se budou o knížky starat a budou číst příběhy, které se v nich ukrývají. Za odměnu dostaly pamětní list a vylosovaly si svůj zvířecí talisman. Na závěr je čekalo malé občerstvení.  Děkujeme Katce za hezký den.

Mirakulum – jedinečný zábavně-naučný park v Milovicích nad Labem

Děti vítají jaro

dne 7. 6. 2019 na hřišti u základní školy v Lomnici nad Popelkou. Pořadatel DSO Mikroregion Tábor.

Čtenářská dílna

Preventivní den s Kusy

Koncert s cimbálovkou „Réva“

Prvňáčci a bruslení v rámci tělocviku

Kulturní program AFRIKA

Poslední školní den roku 2018.

Přejeme všem mnoho štěstí, zdraví a úspěchů v novém roce 2019!

Vánoce v Aréně v Liberci

První, třetí a čtvrtá třída navštívila Arénu v Liberci.

Návštěva z nebes a pekla v první třídě

„SLAVNOST SLABIKÁŘE“ v první třídě

V měsíci listopadu po zvládnutí „ Živé abecedy“ došlo na slavnostní předávání slabikářů za pomoci žáků z 6. a 7. třídy. Prvňáčkové museli nejdříve splnit pět úkolů (získat pět klíčů) a osvobodit tak zakletou princeznu, která jim pak předala dar – SLABIKÁŘ.

Podzim a první skupinová práce

Setkání s vojáky AČR

Dne 2. října 2018 se i prvňáčci setkali s vojáky AČR z Chrudimi. Z fotografií je vidět, že si to všichni užili. Bojové umění zkoušeli napodobit o přestávkách ještě několik dní.

Preventivní program pro prvňáčky

Dne 2. října 2018 proběhl v první třídě první preventivní program s lektorkou primární prevence Mgr. Janou Majerovou. Tématem bylo třídní klima – vztah žáci a učitel a kouzelná slovíčka.

První společný výlet prvňáčku –„ Cesta vody“

První den ve škole

V pondělí 3. září uvítali nové žáčky ZŠ Rovensko pod Troskami starostka obce paní Jiřina Bláhova, ředitelka ZŠ Zuzana Bílková, třídní učitelka Lenka Pavlousková a generalissimus Václav Eusebius Albrecht z Valdštejna. Prvňáčci obdrželi dárky od obce, školy a glejt, opravňující je ke vstupu do stavu žákovského.