Třídní učitelka: Lenka Pavlousková

Školní rok 2019/2020

Námořníci z druhé třídy vyplouvají! Šťastnou plavbu!

Preventivní program Zipyho kamarádi

V tomto roce probíhá preventivní program pod vedením Radky Kobrové. V programu Zipyho kamarádi se děti učí hledat vhodná řešení problému, vytvářet přátelské vztahy a pomáhat ostatním. Program se zabývá šesti tématy, mezi ně patří: pocity, komunikace, přátelství, řešení problémů, změny a vyrovnávání se s nimi. V rámci programu si děti vyrobily strašilku Zipyho.

Cesta strašidelným hradem

V pátek 1. 11. jsme se učili trošku jinak. Do třídy totiž místo žáčků dorazilo plno strašidel a bez učebnic. Tak jsme se vydali na nelehkou cestu strašidelným hradem.  Nejdříve jsme se rozdělili do pěti skupin, ve kterých jsme museli splnit spoustu úkolů, abychom se dostali do cíle. Při běhacím diktátě jsme se snažili zapamatovat jména duchů umístěných na chodbě a jméno bezchybně zapsat a podle slabik umístit do správného hradu. Pak nás čekaly další úkoly – projít labyrint, spočítat kolik je duchům let, pomocí příkladů dokončit netopýra, umístit netopýry do pyramid… Komu se vše nedařilo, mohl se k cíli dopracovat řešením přesmyček a dobrou souhrou ve skupině. A tak nakonec strašidelným hradem prošlo všech pět skupin.

Pěší zahajovací výlet – pátek 6. září 2019

V pátek se naše třída společně s prvňáčky vydala na první pěší výlet do okolí Rovenska. Cestou jsme měli možnost popovídat si se spolužáky o prázdninách a „nastartovat se“ na nový školní rok. Zahráli jsme si několik her, zvláště na stopovanou, při které jsme plnili různé úkoly, hledali prvňáčky a konečně i malý poklad. Celou cestou nás provázelo sluníčko a dobrá nálada. Doufám, že úsměv na tváři nám vydrží po celý školní rok!

Školní rok 2018/2019

To jsme my – prvňáčci!

Pasování prvňáčků

V úterý 19. června čekalo prvňáčky překvapení. V knihovně je přivítala za zvuku krásné hudby královna knih, knihovnice Katka Matysová. Děti byly pasovány na rytíře a rytířky krásného slova. Nejdříve musely přečíst rytířský slib, že budou chránit království knížek, že se budou o knížky starat a budou číst příběhy, které se v nich ukrývají. Za odměnu dostaly pamětní list a vylosovaly si svůj zvířecí talisman. Na závěr je čekalo malé občerstvení.  Děkujeme Katce za hezký den.

Mirakulum – jedinečný zábavně-naučný park v Milovicích nad Labem

Děti vítají jaro

dne 7. 6. 2019 na hřišti u základní školy v Lomnici nad Popelkou. Pořadatel DSO Mikroregion Tábor.

Čtenářská dílna

Preventivní den s Kusy

Koncert s cimbálovkou „Réva“

Prvňáčci a bruslení v rámci tělocviku

Kulturní program AFRIKA

Poslední školní den roku 2018.

Přejeme všem mnoho štěstí, zdraví a úspěchů v novém roce 2019!

Vánoce v Aréně v Liberci

První, třetí a čtvrtá třída navštívila Arénu v Liberci.

Návštěva z nebes a pekla v první třídě

„SLAVNOST SLABIKÁŘE“ v první třídě

V měsíci listopadu po zvládnutí „ Živé abecedy“ došlo na slavnostní předávání slabikářů za pomoci žáků z 6. a 7. třídy. Prvňáčkové museli nejdříve splnit pět úkolů (získat pět klíčů) a osvobodit tak zakletou princeznu, která jim pak předala dar – SLABIKÁŘ.

Podzim a první skupinová práce

Setkání s vojáky AČR

Dne 2. října 2018 se i prvňáčci setkali s vojáky AČR z Chrudimi. Z fotografií je vidět, že si to všichni užili. Bojové umění zkoušeli napodobit o přestávkách ještě několik dní.

Preventivní program pro prvňáčky

Dne 2. října 2018 proběhl v první třídě první preventivní program s lektorkou primární prevence Mgr. Janou Majerovou. Tématem bylo třídní klima – vztah žáci a učitel a kouzelná slovíčka.

První společný výlet prvňáčku –„ Cesta vody“

První den ve škole

V pondělí 3. září uvítali nové žáčky ZŠ Rovensko pod Troskami starostka obce paní Jiřina Bláhova, ředitelka ZŠ Zuzana Bílková, třídní učitelka Lenka Pavlousková a generalissimus Václav Eusebius Albrecht z Valdštejna. Prvňáčci obdrželi dárky od obce, školy a glejt, opravňující je ke vstupu do stavu žákovského.